a_vorontsov (a_vorontsov) wrote,
a_vorontsov
a_vorontsov

Ментовский беспредел продолжается!

Ко мне на служебную почту попало вот такое сообщение. Считаю своим долгом разместить это в своем ЖЖ и в нескольких сообществах, в том числе, в журналистском. Думаю, такие вещи надо делать максимально гласными!

09 липня 2009 року
ДЛЯ НЕГАЙНОГО РОЗПОВСЮДЖЕННЯ!

Вінничанин приїхав в Замостянський райвідділ міліції м.Вінниці живим і здоровим, аби через добу після цього поступити в лікарню з… проламаною головою!

       Олександр Іванович Оніщенко в неділю 5 червня вийшов з дому в універсам неподалік від вінницького залізничного вокзалу. Через деякий час свідки бачили його сидячим у патрульній машині міліції. Олександра Оніщенко доставили до Замостянського райвідділу міліції м.Вінниці нібито за підозрою у скоєнні дрібного хуліганства, проте додому він так і не повернувся. Швидка допомога лише через добу виявила тіло вінничанина під лавкою неподалік від Замостянського райвідділу міліції. У потерпілого була відкрита черепно-мозкова травма. До свідомості Олександр Іванович так і не повернувся. Після оперативних втручань лікарі не дають жодних гарантій того, що відвідувач вінницької міліції житиме…

       Важка черепно-мозкова травма людини, яка не по своїй волі перебувала в райвідділу міліції, тіло якої виявили за підозрілих обставин – в безпосередній близькості від міліцейського відділку, породжує багато питань щодо можливої причетності вінницьких міліціонерів до травмування Олександра Оніщенка. Проте сьогодні так зване «розслідування» обставин замаху на життя вінничанина проводять ті, хто сам має бути під підозрою у вчинення злочину – співробітники Замостянського РВ УМВС України у Вінницькій області. Саме вони практично цілодобово перебувають в приміщенні лікарні швидкої допомоги м.Вінниці, фіксуючи усіх, хто намагається отримати бодай якусь інформацію про стан здоров‘я потерпілого.

       Прокуратура Вінницької області в черговий раз виявилася байдужою до дивовижних обставин затримання «маленького українця», яке закінчилося для нього відкритою черепно-мозковою травмою. Сьогодні міліція уже сформулювала свою версію подій: Оніщенко перебував в райвідділі лише кілька годин, після чого був відпущений, чому у нього невдовзі «вимальовувався» проламаний череп правоохоронці не знають, можливо просто невдало упав… Проте саме на державі лежить відповідальність доводити відсутність протиправного поводження із тими, хто перебував під її повним контролем. Катування та жорстоке поводження залишаються однією із найбільших проблем української міліції. Ця оцінка цілком справедлива і щодо міліції Вінниччини. Різноманітні інспекції з особового складу та служби внутрішньої безпеки – механізми відомчого контролю за діяльністю міліціонерів довели за час свого існування повну неефективність та залежність від міліцейського керівництва. Національні-превентивні механізми з попередження катувань в Україні відсутні. В цій ситуації марно чекати справедливого розслідування інциденту із Олександром Оніщенко і його справа, скоріше за все буде оформлена як нещасний випадок, а Україні замість реальних винуватців злочину прийдеться відповідати за порушення прав людини у справі Оніщенка в Європейському суді з прав людини.

       Вінницька правозахисна група звертається до представників ЗМІ з проханням активно висвітлювати дивовижні інциденти із затриманням людей, які пізніше виявляються жертвами небезпечних для життя в момент заподіяння тілесних ушкоджень. Ми просимо усіх вінничан, які протягом 2009 року побували в якості затриманих в Замостянському райвідділі міліції м.Вінниці негайно зв‘язатися з нами для відео-документування ваших спогадів «про рівень обслуговування» в цьому державному закладі. Усі відеоінтерв‘ю будуть оприлюднені в мережі Інтернет. Якщо Вам щось відомо про обставини перебування громадянина Оніщенко в Замостянському райвідділі міліції м.Вінниці в період з 05 по 06 липня 2009 року, просимо Вас повідомити про це конфіденційно у Вінницьку правозахисну групу за телефоном 80672846450, 80632208055.

Телефон брата потерпілого: Валерія Івановича Оніщенка 80984657692   

Координатор ВПГ
Дмитро Гройсман
_______________
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments